هوش تجاری

امروزه با رشد فناوری اطلاعات در کشور و اهمیت روز افزون بکارگیری این فناوری در دسترسی به اطلاعات روز آمد،بهینه، سالم و سریع در جهت افزایش خدمت رسانی و بهبود کنترل عملکرد و همچنین بهبود فرآیندهای مدیریتی،قدم های بلندی در راستای بهسازی روش های مدیریت و نظارت و افزایش بهره وری سازمانی تبیین شده است.
داده ها یکی از عناصر کلیدی در تصمیم گیری شرکتی هستند که بدون آنها فرایند تصمیم گیری را نمی توان تصور کرد. در نتیجه ابزارهای تحلیلی مختلفی موردنیاز هستند که اجازه استفاده کارامد از داده ها ، اطلاعات و دانش را می دهند. این ابزارهای تحلیلی معمولا سیستم های هوش تجاری نامیده می شوند که به شرکت های بزرگ اقتصادی برای دسترسی اسانتر و سریعتر و گسترده تر به داده های تجاری در راستای نیازهای شرکت معرفی می شوند.

تعریف سیستم BI

سیستم های هوش تجاری با استفاده از برنامه ها و خدمات، داده را به هوش عملی که به تصمیمات تاکتیکی کسب و کار و استراتژی سازمان کمک می کند، تبدیل می نمایند.
ابزار هوش تجاری به مجموعه داده ها دسترسی پیدا کرده و آنها را آنالیز می کنند و همچنین نتایج را در قالب گزارشات،خلاصه ها، داشبوردها، نمودارها و نقشه ها نمایش می دهند تا بازدید کنندگان به اطلاعات جزیی در مورد وضعیت کسب و کار دسترسی داشته باشند.


مزایای استفاده از ابزارهای هوش تجاری

– دستیابی سریعتر به اطلاعات
– پیش بینی های دقیق و موثرتر
– بهبود ارتباطات داخلی
– بهبود امنیت داده
– کاهش هزینه ها
– مدیریت بهتر حجم زیادی از داده
– افزایش سود و منفعت
– یکپارچه کردن داده ها
– تعیین نرخ بازگشت سرمایه استراتژی بازاریابی شما
– تعیین عوامل افزایش درامد شما
– شناسایی استراتژی فروش شرکت و پیش بینی اهداف
– شناسایی نیازهای نرم افزاری و راه اندازی سیستم های جدید عملیاتی
– ایجاد یک مدل کسب و کار مفید و موثر
– کسب یک دیدگاه یکپارچه از مشتریان خود
– ایجاد برند خود در محیطی رقابتی و پیچیده
و …
شرکت پژوهش و نو آوری صنایع آموزشی به منظور رسیدن به این اهداف،از ابزار Oracle Business Intelligence استفاده کرده که قابلیت های جامع و کاملی را برای پیاده سازی روش های هوش تجاری در سازمان های مختلف و بعضا پیچیده فراهم می کند. راهکار Oracle Business Intelligence (هوش تجاری یا هوش کسب و کار) یکی از كارآمدترین نرم افزارهای گزارش سازی و تحلیل اطلاعات در دنیا می باشد.

این راهکار کاملاً تحت وب بوده است و کاربران را جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات سازمان و ساخت داشبوردهای مدیریتی حاوی گزارش های مختلف و نمودارهای شاخص های کلیدی عملکرد یا KPI یاری می نماید. سامانه نرم افزاری Oracle BI توانسته است تا با فراهم آوردن تحلیل های بصری جدید، به سازمان ها در درک داده های موجود در سازمانشان کمک بسزایی کند. همچنین این سامانه تضمین می کند که همه کاربران تصمیمات خود را بر اساس نسخه واحدی از حقیقت اتخاذ کنند.

با استفاده از ابزار های Oracle BI می توان تصویری یکپارچه و جامع از بخش های گسسته تشکیلات و سازمان ها بوجود آورد. همچنین می توان تحلیل ها و اطلاعات روبه جلویی از آینده فعالیت های سازمان براساس داده های کنونی و یا داده های مربوط به سوابق سازمان فراهم آورد.

ویژگی ها و امکانات

• امکان تحلیل های چند بعدی و چند سطحی و نیز قابلیت های جزء شدن در جزئیات
• نصب و راه اندازی بر روی تمامی سیستم عامل های معتبر دنیا
• امکان مشاهده آنلاین گزارشات
• امکان تعریف سطوح دسترسی مختلف روی گزارش‌ها و تاٌمین کامل امنیت
• امکان گرفتن خروجی گزارش در فرمت‌های مختلف در مجموعه Office،pdf،TML،csv،XML و غیره.
• امکان تعریف سطوح دسترسی به کاربران
• امکان تعریف گروه کاربری مختلف (ورود اطلاعات،تعریف داشبورد، مشاهده اطلاعات)
• یکپارچگی افزایش امکان دسترسی در عین امنیتavatar

آخرین اخبار