سیستم دانش آموزی

–   جهت ارتقای فرهنگ استفاده صحیح از فناوری‌های جدید در مدارس، نرم افزار دانا جهت انجام کليه امور اداری، آموزشی و دفترداری که بطور معمول در محيط يک دبيرستان، هنرستان و يا آموزشگاه آزاد که نظام جديد آموزش متوسطه سالی واحدی در آن اجرا مي‌شود طراحی شده‌ است. عملياتی نظير ثبت نام، کلاس بندی، انتخاب واحد، تهيه ليست‌های حضور و غياب و نمرات هر درس و قابليت ثبت نمرات مختلف برای يک درس، چاپ کارنامه‌های ساليانه و همچنين انجام کامل عمليات فارغ التحصيلی مطابق با آئين نامه‌های مصوب نظام سالی واحدی و در نهايت چاپ کارنامه فارغ التحصيلی و برگه تائيديه تحصيلی توسط اين نرم افزار انجام می‌پذیرد.

همچنين اين نرم افزار طوری طراحی شده‌است که بتواند با ساير نرم افزارهای تحت پوشش نظام جامع انفورماتيک مستقر در سطح مناطق آموزش و پرورش مانند سيستم‌های متمرکز، سيستم تائيديه تحصيلی و سيستم برگزاری امتحانات نهائی و سیستم کنکور ارتباط برقرار کرده و تبادل صحيح اطلاعاتی داشته باشد.

از ديگر ويژگی‌ها قابليت گسترش حيطه عملياتی به اموری نظير مسايل مالی و حسابداری مدرسه، کتابخانه مدرسه، امور فوق برنامه و يا طراحی صفحات لازم جهت اطلاع‌رسانی و ارتباط دو طرفه با اولياء دانش‌آموزان در محيط اينترنت و يا خدماتی نظير ارسال Email و SMS به افراد موردنظر می‌باشد.

اين نرم افزار همچنين قابليت اجرا در محيط يک شبکه با نودهای مختلف و کاربرانی با اختيارات و سطوح دسترسی متفاوت و قابل تعريف را دارا می‌باشد.

–    امکان نمایش انواع کارنامه و نمودارهای تحصیلی و انضباطی

–    انجام فعالیت‌های اداری و آموزشی توسط مدیر و دبیران در هر زمان از شبانه‌روز

–    ارتباط اولیای دانش‌آموزان با مدرسه و پیگیری وضعیت درسی و انضباطی فرزندان

–    ارتباط به محیط مدرسه در خارج از ساعات آموزشی

 

مشخصات فنی سیستم دانش‌آموزی

–  اين سيستم بر پايه تکنولوژی Net Framework-2. طراحی شده و با زبان برنامه نويسي #C توسعه يافته‌است.

–  به منظور استاندارد بودن خروجی‌ها سيستم از ابزار گزارش‌گيری Crystal Report که دارای امکانات قوی و گسترده براي توليد گزارشات، نمايش، چاپ و تهيه خروجی‌های استاندارد با فرمت‌های مختلف می‌باشد بهره برده است.

–  برای پايگاه اطلاعاتی مورد استفاده در ساختار سيستم از SQL Server-2005 که برای کاربران شناخته شده تر است استفاده کرده ایم ولی طراحی سيستم به گونه ای است که براحتی می تواند از ساير بانک‌های اطلاعاتی نظير Oracle نيز استفاده نمايد. در ضمن پياده‌سازی سيستم بر روی سيستم‌ عامل Windows-Xp انجام گرفته است ولی تکنولوژی طراحی آن قابليت تعويض سريع به ساير سيستم‌های عامل نظیر OPEN SOURCE را فراهم می‌کند.

–  سادگی کار جهت نصب و اجرای برنامه

–  امکان نصب و استفاده در شبکه

ويژگی ها و امتيازات سیستم دانش آموزی

–  طراحی بر اساس آخرين تکنيک‌های روز دنيا در زمينه طراحی نرم افزار

–  قابليت ارتباط با ساير سيستم‌های تحت پوشش نظام جامع انفورماتيک وزارت آموزش و پرورش ، توليد فايل‌های موردنياز برای آن سيستم‌ها و دريافت خروجی‌های آن‌ها

–  قابليت توسعه و گسترش عمليات

–  مناسب برای اجرا در کليه شاخه‌های نظری ، فنی و حرفه ای و کاردانش نظام جديد متوسطه سالی واحدی

–  مناسب برای اجرا در مورد کليه رشته‌های نظام سالی واحدی ( حدود 650 رشته )

–  تطبيق کامل و دقيق با آخرين آئين نامه ها و ضوابط آموزشی نظام سالی واحدی با استفاده از نظرات کارشناسان شناخته شده سيستم‌های قديمی ( مزيت انحصاری )

–  امکان بروز رسانی سريع و صحيح مطابق با آخرين تغييرات اعمال شده در آئين‌نامه‌های آموزشی

–  امکان ارائه و استفاده از بروزترين جداول اطلاعاتی نظام سالی واحدی نظير جدول دروس – جدول رشته‌ها ـ جدول دروس تخصصی مربوط به رشته و ….

–  هماهنگی با سيستم‌های قبلی تحت DOS مدرسه از لحاظ روش‌های اجرائی و Interface ها به صورتي که نياز به آموزش مجدد را به حداقل می‌رساند.

–  امکان Convert کامل و دقیق اطلاعات موجود در سيستم قبلی تحت DOS به نحوی که اين سيستم قادر است تا دقيقاً از همان موقعيت جاری سيستم قديمی عمليات جاری مدرسه را ادامه دهد . همچنين در صورت لزوم امکان Convert معکوس اطلاعات سيستم جديد به سيستم قديمی و ادامه کار با آن سيستم وجود دارد.

–  امکان استفاده از امکانات شبکه اينترنت جهت اطلاع رسانی و نيز ارتباط دو طرفه بين اولياء و مربيان مدارس ، تهيه اتوماتيک Web page های اطلاعاتی از خروجی های توليد شده سيستم نظیر مدارک تحصیلی – کارنامه‌ها و یا گزارشات سیستم ، همچنين امکان استفاده از SMS و Email براي تبادل اطلاعات و پيغام‌های موردنظر

 

 

 

avatar
محمدرضا دیندوست
محمدرضا دیندوست

سلام
بنده در مجتمع آموزشی معلم بعنوان مسئول IT فعالیت میکنم
به یه مشکل در اجرای نرم افزار خوردم که هیچ مرجع مشخصی برای پاسخگویی پیدا نکردم
بعد از نصب در قسمت دریافت آخرین نسخه سیستم مدرسه الکترونیک بعد از درخواست به روز رسانی با یک پیغام ارور مواجه میشم
please check your internet connection
the remote server returned an eror. (404) not found
بعد بررسی های متفاوت و عدم نتیجه گیری به ناچار پیام ارسال کردم
خواهشمندم راهنمایی بفرمایید
سپاس

سید علی میرابوطالبی
سید علی میرابوطالبی

با عرض سلام و خسته نباشید. در مورد دروس پودمانی مثل الزامات محیط کار یا مدیریت تولید و … ابهامات زیادی وجود دارد که کسی پاسخگو نیست . یک مورد ایراد برنامه دانا برای صدور کارنامه است که نمره این درس در کارنامه کلی یا سالیانه یا عملکرد صفر درج می شود.مورد دوم بعد از ارسال نمرات به امین مجددا باید نمره پودمانی به صورت دستی وارد شود که فقط یک نمره درخواست می کند و اگر هنرجو پودمانی را قبول نشده باشد اما مجموع نمرات از 12 بیشتر باشد تکلیف چیست؟مورد سوم نمره پودمانی تابستان در کجا باید وارد… «بیشتر

علی
علی

با سلام و عرض خسته نباشید
در خصوص عدم دریافت و انتخاب واحد پایه دهم و یازدهم در دوره تابستان 97 از سناد مشکل چه جور حل میشه?با تشکر و سپاس

علی
علی

با سلام و عرض خسته نباشید
در صورت بسته شدن به اشتباه تابستان 97 چکار می توانیم بکنیم در صورتی که ذخیره نیز در زمان مناسب نباشد
با سپاس

علی
علی

با سلام و عرض خسته نباشید
در خصوص خطای 404 در موقع دریافت مجوز تغییر رشته پایه دهم مشکل چه طور حل می شود.
با تشکر

علی
علی

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت دهه محرم خدمت همکاران گرامی
در خصوص تغییر رشته دانش آموز از رشته های فنی به رشته های نظری می خواستم راهنمایی بفرمائید که در سیستم چه عملی را باید انجام داد با توجه به اینکه مجوز تغییر رشته برای مدارس فنی به دانا دریافت نمی شود
ممنون

علی
علی

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت همکاران گرامی در شاخه کار و دانش درس الزامات اگردانش آموز در یک پودمان درس در خرداد را بیفتد و مجبور به انتخاب واحد آن پودمان بشود چرا بقیه پودمان ها نیز برای تابستان می آید و مجبور به دادن نمره برای تابستان برای پودمان قبول شده در خرداد می کند اگر برای دانش آموز در دوره تابستان برای پودمان قبول شده در خرداد دوباره نمره ندهیم کارنامه ناتمام نشون میده، مشکل بعدی مربوط به کارنامه کلی میشه که علی رغم قبولی در درس الزامات در خلاصه وضعیت نمره درج نمی شود در سامانه… «بیشتر

علی
علی

با سلام و خسته نباشید خدمت عزیزان
طبق بخشنامه بعضی از دروس در پایه یازدهم پیش نیاز دروس دوازدهم می باشد که اگر زیر 7 باشد درس دوازدهم از دست خواهد داد برای انتخاب واحد این دانش آموزان با توجه به غیر فعال بودن اضافه و حذف انتخاب واحد در دانا برای حل مشکل چگونه باید عمل کنیم

جواد نامجو
جواد نامجو

باسلام وخداقوت
سیستم متوسطه بنده پس ازدریافت نگارش جدید زمان دریافت جداول وبروزآوری پیام خطایی بااین مفهوم :فایل موجوداست:راداده وادامه کار متوقف می شود.لطفا راهنمایی فرمائید.ضمنا آیا محلی برای دریافت فایلهای نصب سیستم وجود دارد.تاازمراجعه به اداره خودداری شود؟ممنون

ف. بابائي
ف. بابائي

سلام
بنده به تازگي معاون اجرايي مدرسه شده ام. نرم افزار دانا، گاهي اوقات كارنامه را باز نمي كند (با كليك روي سال، باز نمي شود). لطفا راهنمايي بفرماييد.
و همچنين نحوه ارتقا سيستم به چه صورت است؟ در حال حاضر 22.6 مي باشد.
با تشكر

حسن حبیب زاده
حسن حبیب زاده

مشکل اجرای سیستمهای دانش آموزی در ویندوزهای آپدیت شده 7 چطوری حل می شه

علي ميرزايي
علي ميرزايي

سلام و تشكر
ميخواستم بدونم اگر به اشتباه در متوسطه اول،همزمان با سال تحصيلي 97-96 سال 98-97 باز شده باشد و در تابستان متوجه موضوع شده و سال 98-97 را ببنديم،آيا اسكريژي براي باز كردن سال تحصيلي 98-97 وجود دارد يا نه.ممنون ميشم راهنمايي كنيد.

علی اسدی
علی اسدی

با سلام
اگر فایل پشتیبان مدرسه گم شود آیا راهی برای بازیابی از مدرسه یا منطقه وجود دارد

علی
علی

با سلام و خسته نباشید
در خصوص مشکل توقف یک مدرسه برای سه سال و شروع دوباره آن در دانا چگونه عمل می گردد دانا تا تاریخ 94 کار کرده و مدرسه تعطیل شده و دوباره همان کد در این سال دوباره شروع بکار کرده برای سال جدید خطای سال غیر منطقی می دهد سالها قبل را نمی گذارد ببندیم و خطای برای این سال ثبت نام صورت نگرفته می دهد

علی جهانور
علی جهانور

سلام و عرض ادب.خواهشمند است بخش توصیفی هلپر رو نیز به روز رسانی کنید تا با پیام خطای مدرسه ناشناس مواجه نشویم.

آخرین اخبار