توانایی هوش مصنوعی(تبدیل عکس به ویدئو)

پیش‌بینی می‌شود در آینده تشخیص ویدئوهای ساختگی از اصلی کار بسیار مشکلی باشد چرا که محققان دانشگاه آکسفورد اخیراً موفق به توسعه سیستمی شده‌اند که با استفاده از هوش مصنوعی قادر است ویدئوهایی از فرد مورد نظر شما در حال صحبت کردن و بیان مطلب از پیش تعریف شده بسازد.

سیستم مذکور با الگوریتم‌های تشخیص چهره می‌تواند ویژگی‌های چهره فرد موردنظر شما را شناسایی کرده و با انتخاب یک کلیپ صوتی برای آن، حرکات لب شبیه سازی شده را روی عکس مذکور سوار کند.

توانایی هوش مصنوعیگفتنی است براساس اظهارات محققان، روش مورد اشاره حتی قادر است بی درنگ و در مواقعی که شخص موردنظر در حال صحبت کردن است، با بهره‌گیری از قدرت پردازشی پایین، عملیات شبیه‌سازی را انجام دهد.

لازم به ذکر است یکی از موارد کاربرد سیستم توسعه یافته مورد بحث، در شبکه‌های خبری و برای ترجمه همزمان خواهد بود به نحوی که خبرها به زبان های دیگر ترجمه شده و سپس حرکات لب گوینده با آن مطابقت پیدا خواهد کرد.

ناگفته نماند سرویس‌های مشابه دیگری هم برای این منظور توسعه یافته‌اند اما وجه تمایز آنها با یافته جدید محققان این است که در متدهای قدیمی به چندین ساعت ویدئوی ضبط شده از شخص موردنظر در حال مکالمه نیاز بود اما روش توسعه‌‌یافته اخیر حتی برای افرادی که تعداد زیادی تصویر از آن‌ها در دسترس نیست هم به خوبی جوابگوست.

اشتراک داشتن
اعلام کردن
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار