سیستم حقوق و دستمزد

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر سازمان یا شرکت محاسبه دقیق حقوق پرسنل، بیمه و مالیات و البته گزارشات مربوطه می‌باشد. سیستم حقوق و دستمزد برای هر نوع محاسبه حقوقی چاره‌ای اندیشیده و کاربر به‌ راحتی می تواند سیستم پرداختی حقوق خود را بر پایه نیازها و نحوه محاسبه حقوق خود تنظیم نماید.

تنظیمات حقوقی، بیمه و مالیات هرکدام بر‌اساس رویه و روال سازمان قابل شخصی‌سازی می‌باشد.

 

مشخصات فنی سیستم حقوق و دستمزد

سیستم حقوق و دستمزد

طراحی سیستم بر اساس تجارب 15 ساله شرکت در زمینه اجرای سیستم‌های نظام جامع در کلیه مناطق آموزش و پرورش و تعداد زیادی از سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های دیگر، انجام گرفته‌است.

اين سيستم بر پايه تکنولوژی Net Framework-2 طراحي گرديده و با زبان برنامه نویسی #C توسعه يافته است. اين سيستم، به منظور استاندارد‌‌ بودن خروجی‌ها، ازابزار گزارش‌گيري Crystal Report که دارای امکانات قوي و گسترده براي گزارش‌گيری، نمايش، چاپ و توليد خروجی‌های استاندارد با فرمت‌های مختلف است، بهره برده است.

طراحی سيستم به‌ گونه ای است که امکان استفاده از کليه پايگاه‌های اطلاعاتی استاندارد از قبيل Oracle, Microsoft Sql Server و … را دارد،اما به منظور سهولت بيشتر براي کاربران در اين نسخه از Ms Sql Server که به راحتي مي تواند در اختيار کاربران قرار‌ گيرد، استفاده گرديده است.

گرچه اين نسخه در سیستم عامل Windows ارائه گرديده اما به دليل نوع طراحی و ابزارهای بکار گرفته شده، در آينده امکان ارائه در ساير سيستم عامل‌های معتبر نيز وجود دارد.

به منظور عدم ایجاد اختلال در روند‌ کار سیستم‌های مستقر در سازمان و یا شرکت مشتریان، تا زمان جایگزینی سیستم‌های جدید با سیستم‌های موجود امکان تبادل اطلاعات با آن‌ها در این سیستم گنجانده شده‌است.

 

ورود اطلاعات در سیستم حقوق و دستمزد

چنانچه اشاره گرديد، سعی شده است تا گروه بندی و شکل ظاهری (UserInterface) فرم‌های ورودی در نگارش 1 مشابه سیستم قبلی باشد، تا کاربرانی (مشتریان فعلی) که با نسخه‌های قبلي آشنايی دارند، بتوانند با آموزشی مختصر از امکانات سيستم بهره گيرند. البته در اين نگارش با توجه به نيازهای کاربران و تجربيات حاصل از پشتيبانی و ارتباط گسترده، امکانات جديدی نيز اضافه شده است . علاوه بر آن سعي گرديده سادگی و استاندارد بودن استفاده از نرم افزار به‌طور دقيق مراعات گردد.

 

امکانات سیستم حقوق و دستمزد

  • امکان تعریف انواع عوامل حقوقی برای هر گروه حقوقی با جزئیات همچون عنوان عامل ، عنوان کمکی عامل ، نوع عامل (زمانی ، مبلغی ، امتیازی) ، زمان محاسباتی ، نوع محاسبه عامل ، میزان کردن ، نحوه ورود اطلاعات ، سرجمع‌پذیری ، بیمه پذیری و مقدار معافیت بیمه ، مالیات‌پذیری و مقدار معافیت آن ، تعریف فرمول‌های محاسباتی ، ضرایب و مقادیر ورودی سهم کارفرما و …. .

 

  • طراحی انواع فیش حقوقی با ذکر تمامی جزئیات مورد نظر سازمان از جمله مانده مرخصی ، عوامل پرداختی مستمر و غیر مستمر ، کسور قانونی و عملیاتی از جمله بیمه ، مالیات ، اقساط وام و صندوق پس انداز و مانده هر دو و .

 

  • امکان تعریف فرمول محاسبه حقوق و دستمزد بر اساس تمامی آیتم‌های تاثیرگذار در پرداخت حقوق

 

  • پشتیبانی و ارائه گزارشات ماهانه شامل فیش حقوقی، انواع لیست‌های حقوق، لیست بیمه و لیست مالیات

 

  • پشتیبانی از انواع سیستم‌های کنترل ورود و خروج (سیستم ساعت زنی)

 

  • امکان تخصیص عوامل کسور و پرداخت به هر فرد اعم از عوامل زمانی ، مبلغی و امتیازی به صورت جاری یا معوقه با قابلیت دریافت از فایل اکسل برای تمامی پرسنل در این سیستم پیش بینی شده

 

  • امکان انجام تسویه حساب پرسنل با احتساب سنوات، مانده مرخصی و … به صورت کامل در سیستم پیش‌بینی شده‌است .

 

  • تخصیص انواع عیدی به پرسنل براساس تعاریف سازمان، شامل عیدی‌های مبلغی و زمانی به سهولت در این سیستم امکان‌پذیر است.

 

  • امکان تعریف انواع گروه‌های حقوقی و تخصیص پرسنل به گروه‌های حقوقی

 

  • امکان تعریف زمان‌های استاندارد محاسباتی شامل تعریف تعداد روزهای ماه ، زمان استاندارد کار و زمان استاندارد مرخصی در هر ماه در این سیستم وجود دارد.

 

  • امکان تخصیص وام‌های مختلف به پرسنل ، مشخص نمودن تعداد و مقدار اقساط وام ، کسر مبلغ قسط از حقوق به صورت اتوماتیک

شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی مفتخر است سیستم حقوق و دستمزد را با هدف شخصی‌سازی تنظیمات حقوقی، بیمه و مالیات بر اساس رویه و روال هر سازمان و همچنین محاسبه حقوق پرسنل در کمترین زمان ممکن و بدون کم‌ترین خطای انسانی، خدمت سازمان‌های مختلف ارائه نماید.

حقوق و دستمزد

اشتراک داشتن
اعلام کردن
guest

7 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
جمشید بیگدلی
جمشید بیگدلی
3 سال پیش

با سلام و خسته نباشید .ممنون از زحمات شما اگر ممکن است تعدادی از گزارشات مورد نیاز هر سازمان ره هم بی زحمت تهییه و ارسال کنید.,و حجم ذخیره هار ار اگر ممکن است کمتر کنید

جلال صالحی
جلال صالحی
2 سال پیش

سلام از ماه پیش وقتی فرم یک (اطلاعات پرسنلی) از سیستم پرسنلی دریافت و در سیستم حقوق سالاری اجرا می کنم با خطای (اطلاعات مربوط به این منطقه نمی باشد) مواجه میشم و همچنی وقتی فرم 2 (اطلاعات حکمی)رو دریافت می کنم هم ارور میده

سجاد شرقی
سجاد شرقی
2 سال پیش

با سلام وقتی برنامه رو روی سیستم نصب می کنیم و می خوایم نگارش جدید دریافت کنیم خطای input string was not in a correct format رو نمایش میده مشکل چیه

سید میلاد حسینی
سید میلاد حسینی
1 سال پیش

با سلام ، میخواستم بدونم این نرم افزار روی سیستم عامل ویندوز 10 نسخه 64 قابل نصب و استفاده هست یا خیر ؟ واینکه به نظر شما بهترین سیستم عامل برای اجرای این نرم افزار چیه ؟ چرا گزارش ساز سیستم قبل هم روی نسخه های 64 بیت ارور میده؟

Last edited 1 سال پیش by سید میلاد حسینی

آخرین اخبار