باارزش ترین برندهای جهان در سال 2018

موسسه برند فاینانس (Brand Finance)، رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان در سال 2018 را منتشر کرد که بر اساس آن، غول‌های دنیای تکنولوژی در صدر قرار دارند. در ادامه، 10 برند با ارزش دنیا را معرفی می‌کنیم.

رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان در سال 2018 میلادی منتشر شد و شرکت آمازون موفق شد جای گوگل را در صدر این فهرست بگیرد. در این رتبه‌بندی می‌بینیم که شرکت‌های حوزه تکنولوژی توانسته‌اند رتبه‌های نخست باارزش ترین برندهای جهان را به خود اختصاص دهند. در ادامه، لیست 10 برند باارزش دنیا را مشاهده می‌کنید:

1) آمازون (Amazon)

آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین دنیا، در سال گذشته با رشد 42 درصدی سهامش به ارزش 150.8 میلیارد دلار رسید تا به جای گوگل به عنوان ارزشمندترین برند جهان معرفی شود. آمازون علاوه بر فروش اینترنتی انواع محصولات، در حوزه‌های دیگر مانند تولید فضای زیرساختی و قطعات الکترونیکی نیز فعالیت می‌کنید.

آمازون

2) اپل (Apple)

کمپانی اپل بیشتر درآمد خود را از محل فروش گوشی های آیفون به دست می‌آورد. سهام اپل در سال گذشته 37 درصد رشد داشته و اکنون این برند با ارزش 146.3 میلیارد دلار در رتبه دوم باارزش ترین برندهای جهان جای گرفته است.

اپل

3) گوگل (Google)

گوگل در طول یک سال اخیر عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌های انجام شده داشته، ولی با این حال از رتبه اول در آخرین رده‌بندی باارزش ترین برندهای جهان ، اکنون به رتبه سوم سقوط کرده است. ارزش سهام گوگل با 10 درصد افزایش به 120.9 میلیارد دلار رسیده است.

گوگل

4) سامسونگ (Samsung)

شرکت سامسونگ با تولید محصولات متنوعی مانند گوشی های هوشمند و لوازم خانگی و الکترونیکی به یکی از برندهای بزرگ جهان تبدیل شده است. این کمپانی که سال گذشته در رده ششم قرار داشت، اکنون به کمک گوشی‌های گلکسی اس 8 و نوت 8، تبلت‌ها و لوازم خانگی باکیفیت خود به عنوان چهارمین برند برتر دنیا شناخته شده است. ارزش سهام سامسونگ 39 درصد افزایش یافته و به 92.3 میلیارد دلار رسید.

سامسونگ

5) فیس بوک (Facebook)

فیس بوک نیز نسبت به سال گذشته ارتقا پیدا کرده و از رتبه نهم به پنجم رسیده است. سهام فیس بوک در یک سال اخیر 45 درصد رشد کرده و ارزش این کمپانی 89.7 میلیارد دلار اعلام شده است.

فیس بوک

6) ای تی اند تی (AT&T)

سهام ای تی اند تی در سالی که گذشت 5 درصد کاهش پیدا کرد، ولی این شرکت هنوز هم با ارزشی معادل 82.4 میلیارد دلار، ششمین برند با ارزش دنیاست.

ای تی اند تی

7) مایکروسافت (Microsoft)

مایکروسافت، یکی دیگر از غول‌های حوزه تکنولوژی است که نامش در این فهرست دیده می‌شود. ارزش سهام مایکروسافت در سال گذشته 6 درصد افزایش پیدا کرد، ولی این کمپانی با دو پله سقوط نسبت به قبل و ارزش 81.2 میلیارد دلار در رده هفتم قرار گرفته است.

مایکروسافت

8) ورایزون (Verizon)

ارزش سهام ورایزون نیز مانند ای تی اند تی 5 درصد کاهش پیدا کرد و ارزش این برند به 62.8 میلیارد دلار رسید. بخشی مهمی از این موضوع به دلیل از دست رفتن مشتریان ورایزون بود، ولی این برند هنوز هم در بین 10 برند با ارزش دنیا جای دارد.

ورایزون

9) والمارت (Walmart)

والمارت سال خوبی را پشت سر نگذاشت. ارزش سهام این فروشگاه زنجیره‌ای 1 درصد کاهش پیدا کرد و حدود 60 فروشگاه آن نیز تعطیل شد تا والمارت چشم‌انداز نامطمئنی داشته باشد. با این حال این برند با ارزش 61.5 میلیارد دلار در رتبه نهم باارزش ترین برندهای جهان قرار دارد.

والمارت

10) آی سی بی سی (ICBC)

آی سی بی سی یا همان بانک صنعت و تجارت چین با افزایش 24 درصدی سهام خود مواجه شد و با ارزشی معادل 59.2 میلیارد دلار، مانند سال گذشته در رتبه دهم این فهرست جای گرفته است.

آی سی بی سی

اشتراک داشتن
اعلام کردن
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار