اقتصاد دیجیتال: شکل دادن به آینده شرکت های فناوری

اقتصاد دیجیتال اصطلاحی است که برای توصیف فعالیت اقتصادی ناشی از میلیاردها ارتباط آنلاین روزانه بین افراد، مشاغل، دستگاه ها، داده ها و فرآیندها استفاده می شود و شامل همه چیز از تجارت الکترونیک و رسانه های اجتماعی گرفته تا محاسبات ابری و هوش مصنوعی است. از آنجایی که فناوری با سرعت بی سابقه ای به تکامل خود ادامه می دهد، اقتصاد دیجیتال در حال شکل دادن به آینده شرکت های فناوری است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی : هرجا داده ای وجود داشته باشد می توان از آن درآمدزایی کرد

مدیرعامل شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی، گفت: راه های کسب درآمد و تولید ثروت از داده ها خیلی زیاد است، هرجا هر داده ای وجود داشته باشد می توان از آن پول درآورد اما برخی در برابر تبدیل داده به درآمد مقاومت دارند.

امید به حرکت پرشتاب در مسیر رشد اقتصاد دیجیتال در سال 1402

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، معتقد است: اگر نتوانیم در جهان مجازی که مرزهای جغرافیایی را حذف و تحولی توقف ناپذیر را ایجاد کرده، جایگاه خودمان را تثبیت کنیم، فرصت را از دست خواهیم داد و برای جبران، دیر خواهد شد.

تقویت شرکت‌های دانش بنیان حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال، برنامه اصلی این دوره است

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور، گفت: بسیاری از استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان بستر اقتصاد دیجیتال شده‌اند که نیمی از آنها در حوزه‌های سخت‌افزاری و نیمی دیگر در حوزه‌های نرم‌افزاری مشغول به فعالیت و ارائه محصولات به بازار هستند که برنامه عمومی و جدی این دوره از معاونت علمی و فناوری، تقویت این شرکت‌هاست تا تاثیرگذاری‌های بیشتری در این حوزه داشته باشند.

آخرین اخبار