پرکاربرد ترین دستورات بانک اطلاعاتی sql

پرکاربرد ترین دستورات بانک اطلاعاتی sql

 

این مطالب جهت آشنایی مقدماتی دستورات sql  می باشد

دستور select

این دستور که دستوری مستقل نیست و حتما باید با اجزایی بکار رود جهت ساخت پرس و جو بر روی بانک اطلاعاتی بکار می رود،چهار کلمه کلیدی وجود دارند که عبارتند از :

Select   ,   from   ,   where   , order by

این دستور دو بخش دارد. بخش نخست (* SELECT) مشخص می‌کند که چه ستون‌هایی را می‌خواهیم انتخاب کنیم. علامت ستاره به این معنی است که می‌خواهیم همه ستون‌های جدول را انتخاب کنیم. بخش دوم (FROM table) به موتور پایگاه داده اعلام می‌کند که می‌خواهیم داده‌ها را از کجا دریافت کنیم. در استفاده‌های عملی باید به‌جای کلمه «table»، نام جدولی را بنویسیم که قصد داریم داده‌ها را از آن دریافت کنیم.

SELECT * FROM table;

متاورس

متاورس

  • عصر مجازی و متاورس مانند سایر اشکال فناوری، به دلیل پتانسیل تغییر روش خرید، تجارت، ملاقات، لذت بردن از سرگرمی، بازی، کسب درآمد، تجارت در بازار و غیره، با برنامه‌ها و اهداف خوب و بد عرضه می‌شود.
    کل این ایده عصر مجازی و متاورس اساسا ‌ میتواند کل فرهنگ جهان و به تبع آن مشاغل موجود را به طور کلی بازآفرینی کند.

تولید و راه اندازی سامانه رتبه بندی معلمان

طبق دستور وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای دکتر یوسف نوری و به همت نیروهای متخصص شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی سامانه رتبه بندی معلمان طراحی و به بهره برداری رسید.

ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت ، ارتقای صلاحیت معلمان، ایجاد رقابت سازنده و موثر در نظام تعلیم و تربیت و همچنین اصلاح نظام پرداخت از اهداف اصلی این طرح می باشد.

شایان ذکر است سامانه مذکور با آدرس https://rtb.medu.ir/  و از تاریخ 1401/05/26 در دسترس فرهنگیان محترم قرار گرفته است.

برگزاری جشنواره علم برای همه در محل باغ موزه قصر

پنجمین جشنواره علم برای همه در محل باغ موزه قصر از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه ۹۸ برگزار شد.

در این نمایشگاه آکادمی واقعیت­ مجازی شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی با ارائه محصولات جدید واقعیت مجازی خود حضور پیدا کرد.

شایان ذکر است معلمان و دانش­‌آموزان حاضر در این جشنواره پس از رویت محصولات واقعیت مجازی ضمن تمجید از قابلیت‌های آن ابراز امیدواری کردند که در آینده‌ای نزدیک این امکان برای تمامی مراکز آموزشی فراهم گردد تا بتوانند از قابلیت‌های بی نظیر این تکنولوژی جدید در سیستم آموزشی خودشان بهره‌مند گردند.

دموی سامانه واقعیت مجازی آناتومی بدن انسان در حاشیه همایش سراسری هفته پژوهش مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

دموی سامانه واقعیت مجازی آناتومی بدن انسان در حاشیه همایش سراسری هفته پژوهش مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران توسط آکادمی آموزشی واقعیت مجازی شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی

(۲۷ آذر ۱۳۹۷)

مشارکت شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی با اداره آموزش و پرورش استان قم در نمایشگاه الکامپ قم

در این نمایشگاه واحد تحقیق و توسعه شرکت با رونمایی از سامانه واقعیت مجازی (بخش آناتومی بدن) شرکت نمود و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

شایان ذکر است نمایشگاه الکامپ قم از تاریخ 27 لغایت 30 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های شهر قم برگزار گردید.

آخرین اخبار