اپلیکیشن واقعیت افزوده درس فارسی

در عصر حاضر صنایع مدرن سریعتر از همیشه در حال تحولند. هر روزه شاهد گرایش روزافزون به استفاده از فن­آوری­ ها در آموزش هستیم. در سال­ های اخیر تاثیرات فناوری در روند آموزش و تعلیم و تربیت بسیار مورد توجه دولت­ ها قرار گرفته است. شاید یکی از دغدغه­ های مدرسان افزایش علاقه و مشارکت شاگردان در کلاس  باشد. ما در حال حاضر نیاز به دانش ­آموزانی داریم که برای رویارویی با فناوری های نوین آماده باشند.

امروزه شرايط آموزش در مدارس ما بر اساس نظريه­ هاي جديد يادگيري مهيا نيست ولي بايد توجه داشت كه با علم به سطح آگاهي دانش­ آموزان ، انگيزه­ ها و شرايط جديد جامعه، تأكيد بر روي روش هاي قديمي تدريس و استفاده­ ي محض از روشهاي سنتي نيز مؤثر نيست. روش تدریس سنتی”گچ و بحث کردن” یا همان سخنرانی که متعلق به صدها سال پیش است در مقایسه با روش­ های تدریس نوین که امروزه در مدارس تدریس می‌شود و در دسترس است، از سطح بسیار پایینی برخوردار است. استفاده از فناوری­ های نوین و رویکردهای خلاقانه برای درگیرکردن دانش ­آموزان می­ تواند جایگزینی مناسب برای شیوه­ های سنتی در آموزش و پرورش باشد.

شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان از شرکت های پیشتاز در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات  است که در زمینه طراحی و تولید و اجرای سیستم های نرم افزاری اداری، مالی و آموزشی فعالیت می کند. همچنین این شرکت به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه توسعه و تولید محصولات آموزشی مبتنی بر واقعیت افزوده اقدام به ساخت و انتشار اپلیکیشن موبایلی برای درس فارسی پایه های مختلف دوره ابتدایی نموده است. از ویژگی های منحصر به فرد این اپلیکیشن می توان به در اختیار قرار دادن محتوای هر کدام از صفحات کتاب های درسی بصورت پی دی اف با اسکن کردن صفحات توسط دوربین گوشی اشاره کرد. همچنین این صفحات توسط گویندگان سرشناس همراه با جلوه های ویژه صوتی مرتبط با دروس خوانده شده و محیطی جذاب و مفرح برای یادگیری درس فارسی را برای دانش آموزان فراهم می کند

 

برای دریافت این اپلیکیشن با شماره تلفن 02126413216 تماس گرفته و یا درخواست خود را به آدرس  R&D@pajuheshCo.com  ارسال نمایید.

 

اشتراک داشتن
اعلام کردن
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار