اپلیکیشن واقعیت افزوده درس ریاضی

توجه به سیستم­‌های آموزشی و شیوه ارائه آن­ ها از زمان­‌های بسیار دور همواره مورد توجه نظریه­‌پردازان و صاحب­‌نظران بوده و هست؛ به خصوص در دوران حاضر که علوم به سرعت در حال پیشرفت و به روز شدن هستند و ممکن است نظریه­‌ای که امروز در دنیای علوم وجود دارد، در ابتدای سال آینده قدیمی به حساب بیاید، انتقال یافته­‌های جدید در مناسب­‌ترین زمان و با جدیدترین فناوری­‌ها که بتواند با ایجاد اشتیاق در فراگیران نرخ به حافظه سپردن مطالب را در آن­ها به طور قابل ملاحظه­‌ای افزایش دهد بسیار حائز اهمیت است.

هزاره سوم میلادی عصر تغییر و تحولات شتابنده است و جهان امروز به شدت تحت تاثیر تغییرات فناوری قرار دارد. یکی از حوزه­‌هایی که به طور قابل ملاحظه­‌ای تاثیر این تغییرات قرار گرفته است حوزه آموزش و یادگیری است.

استفاده از انواع فناوری­‌های نوین آموزشی در کشورهای پیشرفته جهان سال­‌هاست که به عنوان یکی از مهم­‌ترین ابزارهای توسعه مورد استفاده قرار گرفته است. استفاده از این فناوری­‌ها در جهت افزایش قدرت یادگیری، تقویت تعمق و ایجاد خلاقیت و نوآوری در دانش‌­آموزان کشور ضروری است و باعث تغییر و تحول در نظام آموزشی کشور می­‌شود.

امروزه شرايط آموزش در مدارس ما بر اساس نظريه­‌هاي جديد يادگيري مهيا نيست ولي بايد توجه داشت كه با علم به سطح آگاهي دانش آموزان ، انگيزه ها و شرايط جديد جامعه، تأكيد روي روش‌هاي قديمي تدريس و استفاده ي محض از روش‌هاي سنتي نيز مؤثر نيست.

اين سخن به معناي اين است كه دانش‌­آموزان امروزي را نمي­‌توان با شيوه هاي قديمي تدريس به صورت منفعل در كلاس نشاند و براي آنان مفاهيم رياضي را تدريس كرد، تجربه و تحقيق نشان داده است كه يادگيري دراين روش سطحي بوده و قابل اعتماد نيست.

شرکت پژوهش و نوآوری صنایع آموزشی زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان از شرکت­‌های پیشتاز در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و در زمینه طراحی و تولید و اجرای سیستم­‌های نرم‌­افزاری اداری، مالی و آموزشی فعالیت می­کند. همچنین این شرکت به عنوان یکی از شرکت­‌های پیشرو در زمینه توسعه و تولید محصولات آموزشی مبتنی بر واقعیت افزوده اقدام به ساخت و انتشار اپلیکیشن واقعیت افزوده موبایلی برای درس ریاضی پایه­‌های اول تا سوم ابتدایی نموده است. دانش‌­آموزان در ابتدای یادگیری مبحث اعداد با شکل و ظاهر اعداد ریاضی آشنایی ندارند و فقط با شمردن المان­‌های مختلف می­‌توانند به درک خوبی از اعداد و شکل آن­‌ها دست یابند. در این اپلیکیشن، دانش‌­آموزان می­‌توانند با قرار دادن دوربین گوشی خود بر روی کارت­‌ها، المان­‌های گرافیکی سه­‌بعدی اضافه شده بر روی کارت­‌ها را شمرده وپاسخ­‌های درست را با ضربه زدن بر روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه مشخص کنند. این اپلیکیشن با بهره­‌گیری از مشخصه­‌های سرگرمی مثل شخصیت­‌ها و آواتارهای جذاب، اشیا گرافیکی دو­بعدی و سه­‌بعدی، امتیازدهی و مرحله‌­بندی و در نهایت ارائه کارنامه­‌ای از عملکرد دانش‌­آموز، باعث ایجاد انگیزه در دانش‌­آموزان و یادگیری بهتر آن­ها می‌­شود.

برای دریافت این اپلیکیشن به صورت رایگان با شماره 09338139108 تماس گرفته و یا درخواست خود را به آدرس  R&D@pajuheshCo.com  ارسال نمایید.

 

اشتراک داشتن
اعلام کردن
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

آخرین اخبار